Hubneme s Marií Slámovou ...

 Jméno:

E- mail

Telefon:

Jak jste našli naši stránku?

Jestli jiné, zadejte podrobnosti:

Poznámky:
     
 


Akupunktura ???

Je mi 45 let a ve svém životě jsem absolvovala už řadu diet s různými výsledky. Ten kdo má takové problémy s váhou jako já – dopracovala jsem se až ke 144 kg – ví, co obnáší kolotoč různých diet a období mezi nimi. Slova „ jo-jo efekt „ už nesnáším.

Asi před 2 lety jsem začala chodit k lékaři, u kterého se hublo pomocí akupunktury. Doktor nám nařídil snížit příjem jídla až na úplné minimum. Tvrdil, že tělu stačí pouhá informace o tom, že přijalo potravu, k čemuž stačí i sousto chleba.Říkal, že kdybychom nejedli i 14 dní v kuse, nic se nám nestane. Díky počátečnímu nadšení mi hubnutí šlo dobře.Jehličky snížily mou chuť k jídlu a zmírnily i nervozitu z hladu. První týden jsem zhubla 6 kg, další týden 4kg. Byla jsem nadšená, zvládala jsem fyzickou zátěž mnohem lépe. Protože nemám od malička ráda pohyb, bylo mi velmi sympatické, že jsem nesměla cvičit. Po čase se ale váhový úbytek zpomalil, začala jsem mít hlad, dostavily se deprese, byla jsem nešťastná.Rozlítostnil mě i pohled na mražené maso.Jedla jsem jenom salátové okurky a rajčata, když jsem si vzala rohlík, měla jsem velký pocit provinění. Před kontrolou u lékaře jsem ze strachu nejedla den předem. Pokud hubnutí nešlo podle představ lékaře, dokázal být hodně nepříjemný.Často jsem slyšela jak jsme společně s ostatními ležely s jehličkami na sále, věty typu: „ Na co tu jste ?“, nebo „Zabíráte místo jiným“ , apod. Když se mi jednou za celých 14 dní nepodařilo zhubnout ani 1 kg a představila jsem si, co bych opět musela vyslechnout, raději jsem to vzdala. Celkem jsem zhubla 25 kg a za půl roku jsem je měla zpět, ale ce je horší - především v tukové hmotě. Během čtvrt toku mi vypadala polovina vlasů, objevily se i kožní problémy, cítila jsem, že mám sníženou imunitu a to i přesto, že jsem průběžně brala vitamíny a minerály.

Nedávno jsem navštívila svého gynekologa, který se mnou dal do debaty na téma hubnutí. Poradil mi 2 varianty: buď bandáž žaludku, do čehož se mi nechtělo, nebo společnost STOB. I když jsem si nedávala moc nadějí, přihlásila jsem se. Byla jsem ale mile překvapena příjemnou atmosférou mezi lidmi se stejným problémem. Také jsem si do této chvíle myslela, že teorii o hubnutí mám v malíčku, ale po několika lekcích jsem byla vyvedena z omylu. Zjistila jsem, že hubnout se dá i bez hladovění, uvědomila jsem si důležitost pohybu. Učím se pravidelně hýbat , více chodím, plavu, cvičím podle videokazety. Začínala jsem s váhou 137 kg a po třech měsících mám dole 12 kg. Hodně mi pomáhají zkušenosti a podpora ostatních „spolubojovnic“ ve skupině. Věřím, že všechny tentokrát svůj boj vyhrajeme.

Jitka z Ostravy.

 

 

 
     


Váha(kg)
Výška (cm)
BMI
Komentář

Upozornění: K výpočtu BMI byl použit vzorec z www stránky "Body Mass Index" Výsledky toho výpočtu jsou zcela informativní a přibližné. Nemůžeme být proto zodpovědni za žádné fyzické ani psychické újmy, který by mohly vzniknout nesprávnou interpretací této formule.


     
 


***

Termíny zimních kurzů - leden 2009
**********

Termíny zimních kurzů STOB

14. 1. 2009 - Club Femm PERLA v Ostravě Porubě, Slavíkova 6168,
vedle budovy AVÍZA, vždy ve středu od 16 do 19 hod.
Cvičitelka Kateřina Rychlá
.

15. 1. 2009  -   Dům kultury AKORD v Ostravě Zábřehu,
vždy ve čtvrtek od 16 do 19 hod.
Cvičitelka fyzioterapeutka Monika Horáková, DiS.

***
NOVINKA !!!

Kurz hubnutí
s Aqua Aerobicem...

15. 1. 2009 - "RIOX" regenerace v O. - Vítkovicích, ul. Na Obvodu,
za ČSD nádražím, vždy ve čtvrtek 13.00 - 16.00 hod.
Instruktorka Lenka Kolarčíková 608 745 605
home.tiscali.cz/aquaaerobic

*****

Přihlášky na adrese:
PhDr. Marie Slámová
72000 Ostrava, Šolcova 14
www.stobstyl.com

Tel./fax: 596 735 226, 603 595 641